Aktuality

Aktuality

24.03.2017
Turistický hradecký vláček vyjíždí 15. dubna.

Nasedat! Turistický vláček vyjíždí

Po zimní přestávce se 15. dubna do hradeckých ulic opět vrátí turistický silniční vláček dopravního podniku. Cestující proveze po dvou vyhlídkových trasách propojujících významná či turisticky zajímavá místa krajského města. Za svoji nedlouhou historii vláček přepravil okolo dvaceti tisíc pasažérů.

Provoz vyhlídkového vláčku bude zahájen v sobotu 15. dubna a bude trvat minimálně až do neděle 3. září. „Zájemci se mohou svézt denně(mimo pondělí a sobotu) a ve svátcích (pokud tedy na pondělí připadá státní svátek THV jede, tzn. pojede 17.4., 1. a 8.5.), v době od 14 do 17 hodin, přičemž třikrát se vláček vydá po trase č. 1 a jednou po trase č. 2. Tradičním nástupním i výstupním místem je parkoviště u Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží. V případě skupin do deseti osob není třeba vláček speciálně rezervovat, vyšší počet osob vyžadují rezervaci,“ upozorňuje vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna. Dvě časově nenáročné trasy účastníkům jízdy přibližují zajímavá místa či stavby Hradce Králové a přibližují jejich historii i slovem průvodce. Celý text vyprávění je v paměti vozidlového počítače rozdělen do sekvencí, které jsou v určených místech na trase pomocí systému GPS pouštěny do reproduktorů ve vagoncích. Tak je zajištěna synchronizace příslušné části textu s projížděným úsekem.

Trasa č. 1červená, doba jízdy cca 35 minut: Muzeum východních Čech, ulice Palackého, Kotěrova, Divišova, Československé armády, Mostecká, Pražský most, Tylovo nábřeží, náměstí Svobody, Švehlova, Masarykovo náměstí, Šafaříkova, Gočárova, Ulrichovo náměstí, K. H. Máchy, Masarykovo náměstí, náměstí 5. května, Tyršův most, Divišova, Československé armády, magistrát města, Mýtská, Malé náměstí, uličky starého města - Dlouhá a Špitálská, Velké náměstí – zastávka pod Bílou věží, V Kopečku, Československé armády, Divišova, Eliščino nábřeží, ul. Palackého, Muzeum východních Čech.

Trasa č. 2– zelená, doba jízdy cca 40 minut: Muzeum východních Čech, ulice Palackého, Kotěrova, Divišova, Československé armády, Komenského, Regiocentrum Nový pivovar, zastávka Divadlo Drak, Orlické nábřeží, Ignáta Herrmanna, synagoga, Československé armády - okolo magistrátu města, Muzeum východních Čech.

Vláček neslouží jen pro jízdy dětí s rodiči, ale i pro mateřské a základní školy, školní výlety či akce pro starší obyvatele. Zájemci si mohou dohodnout předem i mimořádnou smluvní jízdu na území města a přilehlých obcí například pro firemní akce, jako doprovodný program regionálních konferencí, kongresů a sympozií, na školení či soukromé oslavy, svatby, třídní srazy nebo se stát atrakcí na dětských dnech,“ přibližuje další možná využití turistického vláčku František Meduna.

Ceník jízdného na městských trasách zůstává stejný jako v loňském roce. Zlevněné jízdné pro děti od 3 do 12 let přijde na 40 korun, plné jízdné pro cestující nad 12 let stojí 80 korun, za rodinné jízdné (dva dospělí a max. tři děti do 12 let) zájemci zaplatí 160 korun. Jízda se uskuteční od minimální celkové úhrady 320 korun. Jízdné je možné opět hradit z městské a volné karty.

V případě zrušení jízd pro nepříznivé počasí a z technických důvodů bude vždy tato informace zveřejněna do 10 hodin na označníku v odjezdovém prostoru u Muzea východních Čech a na webových stránkách dopravního podniku www.dpmhk.cz, kde je možné najít i aktuální jízdní řád, mapky tras a další informace.  

 

21.03.2017
Přijďte si to zkusit! Úterý 11. dubna 2017 – areál DP.

Zveme všechny, kteří mají zájem vyzkoušet si řídit autobus MHD v Hradci Králové, je jim více než 21 let a mají řidičské oprávnění skupiny B s minimálně dvouletou praxi

v úterý 11. dubna 2017 od 15:00 do 18:00 hodin

do areálu Dopravního podniku města Hradce Králové, a.s.  Pouchovská 153, Hradec Králové.

Seznámíme Vás se vším, co je potřeba k řízení vozidel MHD, co musí splnit uchazeč pro tuto profesi, s pracovními a mzdovými podmínkami, vyzkoušíte si, jaké je to sedět na místě řidiče MHD.

Prosíme zájemce, aby nahlásili svoji účast na tel. 495 089 231.

 

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. přijme do pracovního poměru řidiče a řidičky autobusů a trolejbusů MHD

Požadujeme:

  • věk nad 21 let, ukončené základní vzdělání, dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, výpis z evidenční karty řidiče
  • řidičské oprávnění skupiny D (uchazeče s oprávněním skupiny C nebo  B doškolíme v naší autoškole – rozšíření oprávnění uhradíme)

Více: www.dpmhk.cz/cs/o-spolecnosti/volna-pracovni-mista

 

 

20.03.2017
Čistá mobilita: ENVI přístup je IN – Hradec Králové 23.3. 2017.

Osvětové projekty čisté mobility, které jsou podporovány Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí ČR, jsou prvními projekty svého druhu v České republice. Mezi tyto jedinečné projekty patří i hradecký „ENVI přístup je IN“. V rámci něho proběhne ve čtvrtek 23. března workshop v Hradci Králové v OC Atrium na Dukelské třídě. Spolu s projektem bude představena i čistá mobilita Dopravního podniku města Hradec Králové.

Projekt „ENVI přístup je IN“ seznámí veřejnost s prvky čisté mobility, občané budou mít příležitost se seznámit s pojmy jako elektromobilita, bikesharing nebo se dozvědět více o cyklotrasách v jejich kraji. Zároveň se dozví také více informací z prostředí dopravního podniku.

 „Občané si zde budou mít také možnost vystavit nebo nechat dobít městskou kartu či získat informace o způsobech odbavení a tarifech v hradecké MHD. Současně zde budeme informovat zájemce o pracovní pozici řidič/řidička MHD a o podmínkách nástupu do pracovního poměru u naší společnosti,“ říká Ing. František Meduna, vedoucí marketingu Dopravního podniku města Hradec Králové.

Osvětový projekt „ENVI přístup je IN“ cílí na problematiku životního prostředí zejména na kvalitu ovzduší a předcházení vzniku dopadů na prostředí, ve kterém žijeme.

„Veřejnost by měla mít informace o tom, jak žít zodpovědněji vůči prostředí, ve kterém žijí naše rodiny. Záleží právě na nás, jakou zanecháme uhlíkovou stopu, a to zejména zvoleným přístupem mobility. Občané Hradce Králové a Liberce jsou informováni o čisté mobilitě hravou formou, proto bych rád pozval všechny do OC Atrium, kde je možné se nejen něco dozvědět, ale i vyhrát drobný dárek,“ říká zástupce projektového týmu Ing. Zdeněk Kříž.

Další informace se dozvíte na www.cistamobilita-hradec.cz.

Projekt „ENVI přístup je IN“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.

 

Stránky

Rychlý kontakt

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s.,
Pouchovská 153,
500 03 Hradec Králové
IČ: 252 67 213
Společnost je zapsána v OR vedeném KS v Hradci Králové, oddíl B, vložka 1625, den zápisu 1. 4. 1997.

Tel.: +420 495 089 111,
Fax: +420 495 544 455,
Kontaktní formulář

Ikonka Mapy.cz Logo města Hradce Králové Facebook icon Facebook

Logo Sdružení dopravních podniků ČR

GPS: 50°13'11.282"N, 15°50'27.581"E