Čistá mobilita: ENVI přístup je IN – Hradec Králové 23.3. 2017.

Osvětové projekty čisté mobility, které jsou podporovány Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí ČR, jsou prvními projekty svého druhu v České republice. Mezi tyto jedinečné projekty patří i hradecký „ENVI přístup je IN“. V rámci něho proběhne ve čtvrtek 23. března workshop v Hradci Králové v OC Atrium na Dukelské třídě. Spolu s projektem bude představena i čistá mobilita Dopravního podniku města Hradec Králové.

Projekt „ENVI přístup je IN“ seznámí veřejnost s prvky čisté mobility, občané budou mít příležitost se seznámit s pojmy jako elektromobilita, bikesharing nebo se dozvědět více o cyklotrasách v jejich kraji. Zároveň se dozví také více informací z prostředí dopravního podniku.

 „Občané si zde budou mít také možnost vystavit nebo nechat dobít městskou kartu či získat informace o způsobech odbavení a tarifech v hradecké MHD. Současně zde budeme informovat zájemce o pracovní pozici řidič/řidička MHD a o podmínkách nástupu do pracovního poměru u naší společnosti,“ říká Ing. František Meduna, vedoucí marketingu Dopravního podniku města Hradec Králové.

Osvětový projekt „ENVI přístup je IN“ cílí na problematiku životního prostředí zejména na kvalitu ovzduší a předcházení vzniku dopadů na prostředí, ve kterém žijeme.

„Veřejnost by měla mít informace o tom, jak žít zodpovědněji vůči prostředí, ve kterém žijí naše rodiny. Záleží právě na nás, jakou zanecháme uhlíkovou stopu, a to zejména zvoleným přístupem mobility. Občané Hradce Králové a Liberce jsou informováni o čisté mobilitě hravou formou, proto bych rád pozval všechny do OC Atrium, kde je možné se nejen něco dozvědět, ale i vyhrát drobný dárek,“ říká zástupce projektového týmu Ing. Zdeněk Kříž.

Další informace se dozvíte na www.cistamobilita-hradec.cz.

Projekt „ENVI přístup je IN“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.

 

Rychlý kontakt

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s.,
Pouchovská 153,
500 03 Hradec Králové
IČ: 252 67 213
Společnost je zapsána v OR vedeném KS v Hradci Králové, oddíl B, vložka 1625, den zápisu 1. 4. 1997.

Tel.: +420 495 089 111,
Fax: +420 495 544 455,
Kontaktní formulář

Ikonka Mapy.cz Logo města Hradce Králové Facebook icon Facebook

Logo Sdružení dopravních podniků ČR

GPS: 50°13'11.282"N, 15°50'27.581"E